Koruyucu Kaplamalar

Parlatma

Metal malzemenin koyu yüzey renklendirmesi (siyaha doğru eğilimli) için farklı yöntemler kullanılarak yapılabilen bir işlemdir. Metali oksidasyondan hafifçe korumak ve ürüne belli bir görünüm kazandırmak için kullanılır.

Koruyucu Kaplamalar

Fosfat kaplama

Bu, bir metalin yüzeyini fosfat kristalleri oluşturarak değiştiren, korozyona karşı direncini arttıran ve sonraki boyama işlemlerini kolaylaştıran kimyasal bir işlemdir.

Çinko veya manganez ile yapılabilir.

Koruyucu Kaplamalar

GEOMET®

Metal malzemelere çevresel korozyona karşı çok yüksek koruma sağlamak için kullanılan sac formunda çinko ve alüminyum içeren su bazlı kaplama. 300 C° ‘ye kadar sıcaklıklara dayanıklıdır ve HİDROJEN kırılganlığı yoktur.
Mevcut farklı GEOMET® türleri arasında GEOMET® 321 ve GEOMET® 500 yerleşik bir yağlayıcı içerir. GEOMET® için ana uygulama yöntemleri daldırma veya püskürtme yöntemidir.

Koruyucu Kaplamalar

Elektrolitik galvanizleme

Çinko kaplama metale esas olarak galvanik korozyona karşı koruma olarak uygulanır.
Klasik ve daha yaygın olarak kullanılan beyazdan yanardöner ve hatta siyaha kadar farklı tipler ve kromat tedavileri vardır.

Koruyucu Kaplamalar

Sıcak galvanizleme

Parçaların erimiş çinkoya doğrudan daldırılmasıyla (dolayısıyla “sıcak”) demir içeren bir kaide üzerine kalın bir çinko tabakasının uygulanması. Dikkate alınması gereken parçaların boyutunu önemli ölçüde değiştirir.

Uzun yıllar ve yeni yöntemlerin gelmesinden sonra, hala en verimli ve dayanıklı korumalardan biri olarak kabul edilir.

Koruyucu Kaplamalar

çinko-nikel

Demirli bir tabanda% 12-15 çinko ve nikel alaşımının birikmesine dayanan yenilikçi elektrolitik süreç; doğal gri, yarı parlak renk ve siyah pasivasyon olasılığı.

Altı değerlikli krom yok.
Geleneksel ticari elektrolitik galvanizden çok daha koruyucu.

Estetik Kaplamalar

Pirinç Kaplama

Özel bir dekoratif görünüme sahip öğeleri elde etmek için kullanılan bir kaplama işlemidir: parlak altın sarısı, doğal bir görünüm.

Estetik Kaplamalar

Lazer insizyonu ve işaretlemesi

Esas olarak ürünlerin tanımlanması, izlenebilirliği ve kodlanması için kullanılan yüzeye zarar vermeyen hassas ve temiz bir süreç.

Fonksiyonel Kaplamalar

Önceden uygulanan kilitleme sistemi

Önceden uygulanan ürünler, titreşimler veya dinamik stres varlığında eklemin stabilitesini arttırır. Fonksiyon olarak frenlemeden kilitlemeye kadar değişen farklı tipler vardır.

Ön uygulamalar, parçaları monte eden operatörler tarafından manuel olarak gerçekleştirilen uzun, sıkıcı sıvı uygulamalarını önler. Sonuç olarak, daha iyi sabitlemenin yanı sıra, önceden uygulanmış sistemler montaj süresini azaltır ve basitleştirir.

Avantajları:

  • Yönetilen öğe sayısında azalma
  • İç ve dış imalat hesaplarının kaldırılması
  • Müşteri tarafından belirtilen belirli öğeleri ekleyebilme
  • Paket üzerinde özelleştirme ve barkodlar
  • Kesin maliyetler